Jak se tvoří Onlineschool?

Úplné začátky v roce 2015

Dlouhá léta zpátky jsem si ještě myslel, že Onlineschool bude doučovací agenturou. Běh událostí tomu chtěl ale jinak a začal jsem točit svoje první, a ze zpětného pohledu fakt špatná 🙂 videa. Tohle je sestřih z mých prvních pokusů o úvodní video na web, ve tak uvidíš, v jakých spartanských podmínkách tenhle projekt začínal.

Natáčení živých úvodů

V roce 2018 mi moje přítelkyně Jana vnukla nápad. Vlastně nevnukla, musela mě dotlačit, protože jsem od přírody strašná konzerva, co nerada mění svoje postupy. Videa totiž byla pouze nahrávaná obrazovka a projektu chyběla tvář. A že jako první ksicht po ruce byl můj, tak jsem začal doma v kuchyni takto natáčet nové úvody a závěry videí.

Nahrávací „studio“

Za dobu vedení Onlineschool jsem vystřídal už 4 byty, takže 4 různá nahrávací „studia“. Všechna měla společného jmenovatele - boj s ozvěnou a vnějšími ruchy. V tomto videu uvidíš, jak vypadaly mé natáčení prostory mezi lety 2017-2019 a jaké vybavení k natáčení doteď používám.

Jak probíhá úprava a střih videa?

A jak tedy vypadá natáčení samotných videí? V tomto videu ti ukážu všechen software, který používám a jaké úkony musím provést, než video vypustím. Projdeme si kreslící prostředí, střih a vyčístění zvuku od šumu.

Autor Onlineschool.cz 

Radek Zeman

Zakladatel a hlavní videomaker

  • Vystudoval jsem Fakultu strojního inženýrství v Brně, obor Energetického inženýrství. Na 5 let jsem opustil vidinu korporátního zaměstnance a vydal jsem se cestou podnikání a založil jsem Onlineschool. Začal jsem podporovat studenty v jejich studiu, aby jim trvalo co nejkratší dobu.
  • Jenom youtuberem ale nemůžu být do smrti. Videa natáčím stále, ale na fulltime jsem zaměstnaný jako programátor v energetice. Před tím jsem pracoval v oblasti jaderné bezpečnosti.
  • Zatím jsem na Onlineschool uvedl pět předmětů, konstruování je ještě trochu v plenkách a rozvíjím téma změny klimatu. Rád bych se časem pustil do přetvoření Onlineschool do portálu, kde by se vyučovaly dovednosti potřebné pro 21. století - rozumět dezinformační scéně, kognitivním zkreslení, mít peněžní a mediální gramotnost.
  • Co o mně ještě dodat? Ve volném čase se věnuji fyzikální teorii strun, jsem totiž kytarista. Učení se mnou je fakt maso, i když jsem vegetarián. I přes své vegetariánství jsem solidní řezník, obzvlášť když dojde na bicí. Nesnáším papriky, ale miluji Red Hot Chilli Peppers.