Vytuním tvoji matiku na maximum!

Série 7 opakovacích videí z matematiky ZDARMA

Chceš zažít hladký start na vysoké?
Projedeme si témata jako definiční obory, úpravy mocnin a kreslení grafů. Vyhneš se spoustě chyb, na kterých jiní vysokoškoláci často pohoří.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Jaká videa dostaneš?

 • 1
  Operace s mocninami
  Co si můžeme dovolit při upravování mocnin a co už ne? Projedeme taky odmocniny a jak se v mocnině zapíše převrácená hodnota.
 • 2
  Definiční obory
  Mor mnoha studentů. Jak poznám, jaká x mohu do funkce dosadit? Existuje jen pár funkcí, které mají svůj definiční obor omezený a jejich kombinacemi vznikají pak složitější příklady. Všechno probereme.
 • 3
  Rovnice
  Pro někoho easy, ale sichr je sichr. Prosvištíme všechny ekvivalentní úpravy, kterými můžu rovnice upravovat a omezení, která mi přinášejí neekvivalentní úpravy.
 • 4
  Soustavy rovnic
  Připomeneme si soustavy dvou rovnic, dosazovací a vyjadřovací metodu řešení. Taky si uděláme jasno, jak to vypadá, když má soustava právě jedno, žádné nebo nekonečně mnoho řešení.
 • 5
  Dělení polynomů
  Takový prima nástroj, který ti zjednoduší zlomek s polynomy. Bude se ti hodit, až budeš potřebovat integrovat.
 • 6
  Kreslení grafů funkcí 1
  A tady to často bolí... Jak se zakresluje to nepřeberné množství funkcí do grafů? V tomhle videu se podíváme na kreslení lineárních a kvadratických funkcí, projedeme exponenciální i logaritmické funkce. Vysvětlím ti taky univerzální pravidla, která platí při posouvání funkcí.
 • 7
  Kreslení grafů funkcí 2
  Tak obsáhlé téma, že jsem ho musel rozdělit do dvou videí. V tomhle videu ti ukážu, jak se kreslí funkce sinus, kosinus, tangens a kotangens. Použijeme zde pravidla pro posouvání grafů a přidám ukázku toho, co se děje, když se mění perioda funkce.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...